Blog

Urodziny

Zapach pierniczków i dawno nie widziane ozdoby choinkowe przywołują wspomnienia. Piękne i bezcenne.

W kolorowym korowodzie bombek, prezentów, śledzi, szynek i mandarynek można się jednak pogubić…

Staramy się jak możemy, żeby było odświętnie i uroczyście. Myjemy, polerujemy, gotujemy, kupujemy, prasujemy. Piszemy kartki świąteczne, kupujemy ozdobne serwetki i świece, dokładamy się do akcji charytatywnych. Pieczemy ciastka na uroczystości w szkołach naszych dzieci.

Na pytanie, czyje urodziny obchodzimy w nadchodzące święta,  mała dziewczynka odpowiada z rozbrajajacym uśmiechem:

–  Świętego Mikołaja!

Można się pogubić…

Kochane Czytelniczki!

Życzymy sobie i Wam, aby te kilka wyjątkowych dni, które mamy przed sobą, było czasem odnajdowania, tego co zagubione.

Nadziei, radości i pokoju. Wiary, że wierny i dobry Bóg naprawdę troszczy się o nas, jest godny zaufania i ma wszelką moc, aby wyrywać nas spod władania egoizmu, strachu, beznadziei i pychy.

Niech cud Wcielenia, największy jaki kiedykowiek miał miejsce, przekonuje nas, że cuda dzieją się naprawdę. Mówią o tym niepozorne, przez wielu niezauważone Narodziny, w samym środku okoliczności, które zdawały się krzyczeć: To nie tak miało być!

Jeśli Twoje okoliczności tak właśnie krzyczą, oczekuj cudu. Przygotuj się, że na pierwszy rzut oka może wyglądać niepozornie… Radosnych Świąt Pamiątki Narodzin Zbawiciela!

życzymy Od Serca


 

„A miłość Boga ku nam objawia się w tym właśnie, że zesłał na świat Syna swego Jednorodzonego, abyśmy dzięki Niemu mieli życie. Miłość przejawia się w tym, że nie my umiłowaliśmy Boga, lecz że On sam umiłował nas i wydał Syna swego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.” I List Jana 4, 9-1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *