Blog

Rozmowy OdSerca – Czym żyjesz?

To już blisko rok, od kiedy nasza codzienność stała się niecodzienna. Po pierwszym szoku i liczeniu na to, że to kwestia kilku tygodni i znów wszystko będzie tak, jak dawniej, zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że nieprędko wróci wiele rzeczy, które uznawaliśmy za normalne. 

Jak sobie radzisz w nowej, niechcianej codzienności?

Tatiana z dnia na dzień zamknęła za sobą drzwi biura, aby na długie miesiące otwierać tylko komputer w niewielkim mieszkaniu. Ograniczona przestrzeń, samotność i cisza. Trudno rozmawia się z własnym odbiciem w lustrze. A jednak to, co niechciane, stało się darem. Wymuszone spotkania ze samą sobą i spacery w kojącym Bożym towarzystwie okazały się skarbem i źródłem siły.  

Agnieszki nigdy nie ciągnęło w stronę nowoczesnych technologii, aż przyszedł czas, kiedy nie bardzo miała wybór. Podobnie jak wielu nauczycieli stanęła wobec konieczności zaprzyjaźnienia się z nieznanymi narzędziami pracy i prowadzenia zajęć w zupełnie inny sposób. Z gotowaniem, praniem i prowadzeniem domu w tle. 

No i choroba, przed którą wszyscy drżeli. Dlaczego właśnie teraz, dlaczego właśnie ja? Na odpowiedź nie musiała długo czekać.  

Każda chwila mojego życia jest decyzją i żadna, nawet najtrudniejsza sytuacja nie ma prawa decydować za mnie, jak żyć. 

Niewyczerpane źródło wiary, nadziei i miłości jest tuż obok, dostępne dla każdego. Podczas największych zawirowań i niepokoju możemy mieć pewność, że dane Bożym dzieciom obietnice są pewne i niezachwiane, tak jak ON sam.  

Źródło: https://youtu.be/Kfb8JAsGETA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *