Blog

Najważniejsza jest miłość

Pewnego dnia oglądałam popularny serial, gdy nagle zatrzymała mnie jedna ze scen. Żona głównego bohatera zaczęła pakować się, by wyprowadzić się i zakończyć ich związek. Małżonkowie pokłócili się o sprawę, która nawet nie była w moich oczach niczym nadzwyczajnym. Sama jestem mężatką i zdarza się nam kłócić, również wiem od innych małżeństw, że i one przechodzą różnice zdań i poglądów na temat przedstawiony w serialu.

Serialowy mąż przeprosił za swoje zachowanie i poprosił, by żona przestała się pakować. Ona natomiast powiedziała: „Od kilku miesięcy czuję, że coś między nami jest nie tak. Chyba nam się nie uda. Kocham cię, ale niestety to za mało.”

Ta wypowiedź mocno uderzyła w moje serce.
Zatrzymałam się i zaczęłam analizować.
Jak to, miłość nie wystarczy?

Od razu w mojej głowie rozbrzmiał werset z 1 Listu do Koryntian 13;13:

„Teraz trwają: wiara, nadzieja i miłość – te trzy. A z nich największa jest miłość.”

Rozumiem, że w małżeństwie może być trudno, to wyzwania i lekcje. Widziałam i słyszałam o wiele trudnościach, a niektórych sama jako żona doświadczyłam. Wierzę jednak, że kiedy Bóg jest w nas, a Bóg jest miłością, to pomimo upadków i grzesznych zachowań ostatecznie jesteśmy w stanie w każdej sytuacji wybrać miłość, a nie rozstanie.

Wiele seriali, filmów i programów telewizyjnych w obecnych czasach przedstawia zaburzony obraz miłości. Jeśli nie mamy Bożego spojrzenia na miłość, to oddalamy się od tej prawdziwej, której źródłem jest Bóg Ojciec.

Pomimo wielu przykrych słów, które w naszym małżeństwie wypowiedzieliśmy do siebie, pomimo wielu zranień, upadków, chęci zrezygnowania i wątpliwości, dzięki Bożej obecności w naszym życiu zawsze ostatecznie wybieraliśmy miłość. W wielu sytuacjach to była decyzja, i to właśnie ta decyzja przypominała nam o łączącym nas uczuciu miłości.

Całe życie będziemy musieli decydować, że kochamy i że to wystarczy! W moich oczach nie ma nic większego niż miłość! To ona niesie miłosierdzie, łaskę i przebaczenie, co jest nieodłącznym elementem w relacji mąż – żona. Uważam, że bez tego małżeństwo się nie uda. Dlatego wybieram szukanie rozwiązań, przebaczenie i wspólne życie.

Różne czasy przynoszą różne przesłania, ale Biblia niesie przesłanie ponadczasowe, gdzie wiara, nadzieja i miłość nadal są aktualne i ogromnie ważne – również tu i teraz w XXI wieku.

Ufając, że Bóg wszystko kontroluje, wybierzmy Bożą miłość, bo On jest miłością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *