Blog

Gdy wali się świat

Poczucie braku kontroli – obezwładniająca świadomość, że wokół nas dzieją się rzeczy, na które nie mamy najmniejszego wpływu – potrafi doprowadzić na dno rozpaczy. W czasie pandemii koronawirusa ten stan towarzyszy nam pewnie aż nazbyt często – przytłaczające poczucie, że stery wymykają nam się z rąk. Podobnie, kiedy nadchodzi czas choroby – naszej lub kogoś z bliskiej rodziny. Tak właśnie stało się w życiu Laury Story, chrześcijańskiej piosenkarki i autorki książki “Jeśli Bóg tego nie naprawi”. Problemy zdrowotne jej męża na nowo ukształtowały ich życie, wywróciły do góry nogami wiele planów i marzeń.
Jak żyć dalej, kiedy nasz świat rozpada się na kawałeczki? Powiem od razu: nie mam cudownej recepty. Laura Story też nie. Historia życia tego małżeństwa opowiada o wierze, która nie gwarantuje ponadnaturalnego uzdrowienia, uznawanego przez niektórych za must-have dla wierzących. Autorka rozprawia się z kilkoma wielkimi mitami o życiu chrześcijańskim i inspiruje do zmiany myślenia. Czy uwielbienie jest możliwe tylko w pogodnych momentach życia, czy także podczas przeżywania trudności z Bogiem i poszukiwania rozwiązań?
Szczególnie ujęła mnie relacja o wsparciu przyjaciół, w różnej postaci – porady, modlitwy, rozmowy, obiadu. Prosta pomoc: obecność czy ciepły posiłek może znaczyć w danym momencie wszystko. I do bólu szczere przyznanie, że w sytuacji kryzysu życie modlitewne bywa krótkim wołaniem o pomoc, bo na więcej nas nie stać. I tak po prostu jest, nie trzeba sobie tego wyrzucać. Bóg JEST pomimo to.
Czy mogę służyć Bogu mając niedoskonałe życie, będąc trochę zagubioną na swojej drodze? Czy muszę mieć jakiś happy end w swojej historii? Czy bez niego moja opowieść jest gorsza?
Bóg w Jezusie przyszedł do nas takich, jacy jesteśmy – słabi i niedoskonali.
To W NIM mamy życie w obfitości. Niekoniecznie TUTAJ.
„Radujcie się w Panu zawsze! Powtarzam: Radujcie się! Bądźcie znani wszystkim ze swojej rzetelności — Pan jest blisko” (Flp 4,4)
Polecam sięgnąć po cały fragment z Listu do Filipian 4,4-13.
~
“Nie wierzę w mit, że próby są przekleństwem. Próby są okazją. Są zaproszeniem do czynienia dobrych rzeczy, aby wielbić naszego Ojca w niebie, przemienić zupełnie nasze życie i poprowadzić nas prosto w ramiona Jezusa, byśmy mogli iść po Jego śladach.” Laura Story
~
Laura Story „Jeśli Bóg tego nie naprawi”, wydawnictwo Therismos 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *